PostHeaderIcon Klasa II

PostHeaderIcon Zadania na czwartek - 4.06.2020 r.

Dzień dobry drugoklasiści. Kolejny dzień pracy przed nami.

Oto zadania na czwartek 04. 06. 2020r.

Temat dnia: Nasza mama czarodziejka

Edukacja polonistyczno-społeczna

Otwórzcie Karty pracy na stronie 40 i spróbujcie ( ćw.5 str. 40) utworzyć i zapisać rodzinę wyrazu czarować. W ćwiczeniu 6 na stronie 40 proszę dokończyć pytania i odpowiedzi zgodnie z treścią tekstu „Czar dla mamy”, który wczoraj czytaliście.

Otwórzcie Karty pracy na stronie 82-83 i ćwiczcie głośne czytanie zgodnie z poleceniami – ćwiczenie 3 na stronie 82 i ćwiczenie 4 strona 83.

Zadanie dodatkowe (dla chętnych) – wykonajcie czarodziejską różdżkę zgodnie z instrukcją znajdującą się w kartach pracy na stronie 41.Edukacja matematyczna

W Kartach matematycznych wykonajcie zadanie 5 i 6 na stronie 31. Na stronach 32-33 wykorzystajcie grę planszową „Podróż przez Krainy Działań” do doskonalenia umiejętności wykonywania obliczeń. Zaproście do gry chętnych domowników.

Zadanie dodatkowe ( dla chętnych) – w Kartach matematycznych zadanie 4 na stronie 31.

Uwaga, praca na ocenę!

W matematycznych kartach pracy na stronach 34-35 proszę wykonać zadania Ćwiczymy z Noni i przesłać je do mnie. Przeznaczcie na te zadania nie więcej niż 40 minut, pracujcie samodzielnie. Macie czas do środy 10 czerwca 2020 roku.

Dbając o swoją kondycję wybierzcie się z osobą dorosłą na spacer po najbliższej okolicy. Część dystansu, w miarę możliwości, przebiegnijcie - będzie to marszobieg w terenie.

Wychowawczyni

 

PostHeaderIcon Religia - 3.06.2020 r.

Temat: Być prawdziwym przyjacielem Pana Jezusa. Nr 50.

 

Cel: Ukazanie Chrystusa będącego przyjacielem ludzi oraz formowanie postawy przyjaźni

wobec Jezusa.

 

Uczeń:

- wie, po czym można poznać przyjaciela,

- podaje imiona osób – przyjaciół Pana Jezusa,

- rozumie, że tak jak Pan Jezus, miał przyjaciół w czasie swojego ziemskiego życia, tak i obecnie

każdy człowiek może być Jego przyjacielem,

- podaje przykłady świadczące o przyjaźni z Panem Jezusem,

- wie, o czym powinno pamiętać dziecko w czasie wakacji, by nie utracić przyjaźni z Panem Jezusem.

 

Każdy człowiek pragnie mieć przyjaciela, kogoś, komu może powierzyć swoje radości i troski, kogoś kto wysłucha, pocieszy, poradzi, kogoś komu może zaufać i liczyć na jego pomoc.

Także Pan Jezus miał ziemskich przyjaciół i nie chodzi o apostołów. Nauczyciel z Nazaretu przyjaźnił się z trójką rodzeństwa: Łazarzem, Marią i Martą. Pan Jezus często przychodził do domu swych przyjaciół ( jedno z takich spotkań przedstawia ilustracja na str. 124 podręcznika ), u nich odpoczywał, z nimi spożywał posiłki i rozmawiał. Dzielił z nimi ich codzienne troski.

Kto zatem może być przyjacielem Pana Jezusa?

W tekście Pisma Świętego sam Jezus nam odpowiada ( J15,14 ). Według Jego słów za przyjaciela Jezusa może uważać się ten, kto czyni to, co Pan Jezus przykazuje.

Co to znaczy „czynić to, co Jezus przykazuje”?

W znalezieniu odpowiedzi pomogą ilustracje na str. 125 podręcznika. Według nich, przyjacielem Jezusa jest ten, kto:

- słucha Jego słów,

- uczestniczy w niedzielnej Mszy Świętej,

- modli się rano i wieczorem,

- okazuje dobroć i miłość wobec bliźnich – potrafi przeprosić za zło, które uczynił,

- potrafi podziękować za doznane dobro,

- potrafi sprawić innym radość.

Przez cały rok szkolny uczyliśmy się wiele o Panu Jezusie, staraliśmy się poznawać Jego naukę i czyny oraz wprowadzać Jego słowa w życie. W czasie kolejnych lekcji zbliżaliśmy się do Niego i przygotowywaliśmy się do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Za miniony rok szkolny, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy i które pomogło nam być blisko Pana Jezusa, stawać się Jego przyjaciółmi - należy Panu Bogu podziękować.

W czasie wakacji każdy z nas nadal powinien być przyjacielem Pana Jezusa, powinien pogłębiać tę przyjaźń. O czym powinniśmy w tym czasie pamiętać dowiecie się wykonując zadania w kartach pracy. Pan Jezus w wakacje nie ma urlopu!!!

 

Zadanie: Wykonaj zadania z tematu 50 postępując zgodnie z poleceniami.

 

Rozwiązane zadanie sfotografuj lub zeskanuj i prześlij na podany adres e-mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. l

 

Każdej osobie staram się odpisać na przesłaną wiadomość. Gdyby było inaczej, proszę się odezwać.

Pozdrawiam.

 
Więcej artykułów…