PostHeaderIcon Sukcesy

PostHeaderIcon Konkurs językowo – literacki ,,Ulubione bajki sześciolatków’’

Dzieci z grupy ,,Krasnale’’ brały udział w konkursie ,,Ulubione bajki sześciolatków’’

Zadaniem dzieci było opowiedzenie swojej ulubionej bajki podczas konkursu, który odbywał się w dniach od 6-9 marca. Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie zdolności twórczego myślenia, pobudzanie wyobraźni i fantazji, a także wyrażania przeżyć w działalności plastycznej. Z prac plastycznych została utworzona wystawka dla rodziców w holu przedszkola.

,,Trzy małe świnki’’, ,,Jaś i Małgosia’’, ,,Kopciuszek’’, ,,Złotowłosa’’, ,,Roszpunka’’, ,,Kubuś Puchatek’’, ,,Świnka Peppa’’, ,,Florek i Rysia’’, ,,Mustang z dzikiej doliny’’, „Paweł i Gaweł’’, „Calineczka’’, „O kotku’’ to bohaterowie, o których opowiadali uczestnicy konkursu.

Jury w składzie Katarzyna Nowak - wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Monika Zimna - nauczyciel i Zofia Walaszczyk - wychowawca nagrodziło i wyróżniło dzieci.

Podczas oceny brano pod uwagę zgodność całości opowiadania z tematem, logiczne uporządkowanie, płynność opowiadania, długość bajki i oryginalność bajki.

Wśród uczestników wyłoniono I miejsce, II miejsce i kilka III miejsc. Wszystkie dzieci dostały dyplomy pamiątkowe i nagrody książkowe. Wśród uczestników wyróżniono także chłopca, który pięknie przeczytał książkę ,,Kubuś Puchatek’’.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu i zachęcamy do udziału w następnych.

 

PostHeaderIcon Konkurs plastyczny – „Kolorowa jesień”

Nasze przedszkolaki miały możliwość wziąć udział w konkursie plastycznym „Kolorowa jesień”. Odbył się on 25 października we wszystkich grupach. Prace wykonane przy pomocy różnych technik plastycznych były estetyczne i kolorowe. Trudno było wybrać najpiękniejszą pracę, dlatego wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupione nagrody dla dzieci.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

 
Więcej artykułów…