PostHeaderIcon Konkurs plastyczny „Wiosna w ogrodzie”

Tematyką konkursu było wykonanie pracy plastycznej po zapoznaniu się z wyglądem ogrodów w naszej miejscowości i własnych doświadczeń dzieci.

Realizację zadania rozpoczęto od wycieczki grupy pięciolatków do pobliskich ogrodów, celem obserwacji roślin, zwierząt w nim żyjących. Wstępnie zorganizowano zajęcia w grupie na temat wyglądu ogrodu, nazw rosnących roślin, kwiatów, warzyw, traw, drzew, krzewów, zwierząt, a także elementów dekoracyjnych. Dzieci oglądały albumy, ilustracje. W dniach 23-24 maja wykonały indywidualnie prace plastyczne zgodne z tematem konkursu. Prace wykonało 30 dzieci. W dniu 27 maja komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość, estetykę, samodzielność wykonania. Komisja postanowiła nagrodzić wszystkie prace dzieci. Nagrody zakupiono z funduszy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Wręczono je 30 maja.