PostHeaderIcon Szkolenia dla uczniów

Na Platformie https://pwpp.uksw.edu.pl w zakładce Kalendarium pojawiły się nowe szkolenia dedykowane uczniom (dla wszystkich kategorii wiekowych). Tematycznie mają one też posłużyć „oderwaniu się” od trudnych doświadczeń codzienności i zadbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne w nawiązaniu do zbliżających się egzaminów, matur oraz wiosny, która wiąże się też z częstszym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Dwa nowe szkolenia dla uczniów to:

 

1.  Fitness mózgu (link: https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/fitness-mozgu-kontekst-ekofilozoficzny/?event_rdate=20220326100000,20220326113000)

Opis: Masz problem z koncentracją? Czujesz się zmęczony? Może to właśnie mózg wysyła Ci sygnał, że potrzebuje Twojego wsparcia. Podczas szkolenia będziesz mieć możliwość poznać metody, które umożliwią Ci utrzymanie dobrej kondycji mózgu.

Program szkolenia:

– Jakie nasz mózg ma potrzeby?;

– Co ekofilozofia ma do powiedzenia na temat mózgu?;

– W jaki sposób zaniedbujemy swój mózg? – ćwiczenia praktyczne;

– Jak można pozytywnie wpływać na swój mózg?

 

2.  Wzmacniaj się z przyrodą w tle (link: https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/wzmacniaj-sie-z-przyroda-w-tle/)

Opis: Pandemia oraz nawyki spędzania czasu przed komputerem, smartfonem, telewizorem spowodowały znaczne ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz (w parku, lesie, ogrodzie, terenie osiedla itp.). Może nie Modczułeś tego bezpośrednio, ale Twój organizm wysyłał Ci sygnały w postaci np. rozkojarzenia, senności, rozdrażnienia, bólu oczu czy głowy.

Szkolenie pozwoli Ci na poznanie korzystnego wpływu przyrody na Twoje samopoczucie i kondycję psychofizyczną. Uświadomi Cię ponadto, że Ty też powinieneś troszczyć się o środowisko, bowiem wszelkie negatywne zmiany i przekształcenia jego stanu ostatecznie odczujesz na własnej skórze.

 

Jednocześnie informujemy, że na platformie pojawiają się systematycznie nowe tematy szkoleń dla rodziców, nauczycieli, pedagogów.