PostHeaderIcon Dla rodziców

DRODZY RODZICE!

Po raz drugi znaleźliśmy się w sytuacji kiedy nauka musi odbywać się zdalnie. Wy, rodzice musicie pomóc swoim pociechom w nauce, a nauczanie to sztuka niełatwa. Trzeba wiele cierpliwości i wytrwałości, by wspomóc młodego człowieka. Pamiętajcie, że dzieciom jest o wiele trudniej. Nie mają obok siebie kolegów, koleżanek, z którymi w każdej chwili mogą przedyskutować trapiący ich problem. W procesie nauczania bardzo ważne jest dostosowanie sposobu nauczania do indywidualnego sposobu przyswajania wiedzy. Każdy w odmienny sposób odbiera i przekazuje impulsy z otaczającego go świata. Każdy uczy się inaczej. Najdrobniejszy sukces waszego dziecka jest ogromną motywacją do nauki. Pamiętajcie, że każda pozytywna ocena wypracowana samodzielnie przez dziecko jest ważna. Pamiętajcie, że dziecko jest ważne, najważniejsze! To, w jaki sposób postrzegamy je teraz, to jak je traktujemy, zaowocuje w przyszłości. Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. Rodzic powinien pomóc mu stać się sobą!

Magda Góra - pedagog szkolny

Jeśli chcecie państwo skontaktować się ze mną, proszę o wiadomość poprzez dziennik elektroniczny.

korczakNie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.

Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/10-waznych-zasad-wychowywania-dzieci-wedlug-janusza-korczaka/