PostHeaderIcon ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Koniec roku już za nami. Wakacje stały się rzeczywistością!


 

PostHeaderIcon JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

WEDŁUG BADAŃ 63% POLAKÓW NIE CZYTA KSIĄŻEK.

10 CZERWCA 2016r. O GODZINIE 10.00 UCZNIOWIE Z CAŁEJ POLSKI CZYTALI KSIĄŻKI W WYBRANYCH MIEJSCACH. 432 608 UCZNIÓW USTANOWIŁO REKORD W MASOWYM CZYTANIU JEDNOCZEŚNIE. UDZIAŁ W TEJ AKCJI WZIĘLI TAKŻE UCZNIOWIE NASZEGO ZESPOŁU.MAMY NADZIEJĘ, ŻE CZYTANIE "WEJDZIE IM W KREW". 

PostHeaderIcon Pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która naszej pomocy potrzebuje. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc.

Podczas zorganizowanego przez uczniów gimnazjum spotkania, przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień i złamań. Duże emocje wzbudził pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonanej na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem starszych kolegów mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

 

 

PostHeaderIcon Nasza Eko-pracownia

Nasza Eko-pracownia

Gmina Rusiec w 2016 r. otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu „Nasza Eko-pracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zadanie pn. „ Eko-pracownia „Obserwujemy, dbamy i szanujemy naturę ” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Wiązowej” jest realizowane w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Wiązowej w sali 23. W ramach projektu w placówce szkolnej zostaną zakupione: wyposażenie ekopracowni w nowe meble, pomoce dydaktyczne, które pozwolą na prowadzenie zajęć, warsztatów ekologicznych, meteorologicznych.

Termin realizacji zadania upływa w dniu 28 października br., na realizację pracowni gmina otrzymała dotację z WFOŚiGW w wysokości 26 890,00 zł.

Projekt ekopracowni opracowała Pani Beata Kowalczyk.

 

PostHeaderIcon przetarg 2016

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Załączniki:
Pobierz plik (zawiadomienie o wyborze oferty.pdf)zawiadomienie o wyborze oferty.pdf[ ]395 Kb