PostHeaderIcon Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

PostHeaderIcon Wiosenna przerwa świąteczna

Wiosenna przerwa świąteczna przypada w bieżącym roku szkolnym w dniach od 1 do 6 kwietnia. W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

 

PostHeaderIcon "Tworzymy swój wizerunek poprzez kulturę i szacunek"

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie po raz siedemnasty organizuje wojewódzki konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej, w tym roku pod hasłem "Tworzymy swój wizerunek poprzez kulturę i szacunek".

W załączniku znajduje się regulamin konkursu.

 

PostHeaderIcon "Bijemy rekordy aktywności podczas pandemii - rozbiegany polski, rozbiegana matematyka".

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie zaprasza do udziału w powiatowym konkursie "Bijemy rekordy aktywności podczas pandemii - rozbiegany polski, rozbiegana matematyka". W załączeniu znajduje się regulamin i formularze zgłoszeniowe.

Załączniki:
Pobierz plik (Formularz zgłoszeniowy - bijemy rekordy.pdf)Formularz zgłoszeniowy - bijemy rekordy.pdf[ ]509 Kb
Pobierz plik (Konkurs 1.jpg)Konkurs 1.jpg[ ]1137 Kb
Pobierz plik (Konkurs 2.jpg)Konkurs 2.jpg[ ]1084 Kb
 

PostHeaderIcon Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Załączniki:
Pobierz plik (Rozporządzenie wydane z art. 30b.pdf)Rozporządzenie wydane z art. 30b.pdf[ ]260 Kb