PostHeaderIcon Mokra

Nasi uczniowie 3 klasy gimnazjum 23 września zwiedzili i zapoznali się z historią miejsca bitwy w miejscowości Mokra.

Bitwa pod Mokrą ? jedno z pierwszych starć zbrojnych Wojska Polskiego podczas drugiej wojny światowej, które miało miejsce dnia 1 września 1939 roku w pobliżu wsi Mokra, 5 km na północ od miasta Kłobuck, 23 km na północny zachód od Częstochowy.
Wołyńska Brygada Kawalerii pod dowództwem płk. J. Filipowicza we wsi Mokra powstrzymywała przez cały dzień niemiecką 4 Dywizję Pancerną gen. Reinhardta wspieraną przez lotnictwo (m.in. bombowce nurkujące Stukas).


Zwiedzili również izbę pamięci w pobliskiej szkole podstawowej oraz udali się do zbiorowej mogiły polskich żołnierzy poległych 1-2 września 1939 r. w bitwie pod Mokrą w Miedźnie.

 

zdjęcia wykonała J. Gibas

 

PostHeaderIcon Ożarów

Uczniowie gimnazjum w ramach oglądania pomników przyrody zwiedzili Ożarów - Muzeum Wnętrz Dworskich. W parku otaczającym Muzeum Wnętrz Dworskich znajdują się drzewa ? pomniki przyrody.Znajduje się tam również Wiatrak wybudowany został staraniem rodziny Kowalskich w roku 1914.

 

PostHeaderIcon Wybuch II Wojny Światowej

We wrześniu klasa 6 pojechała do Wielunia zobaczyc miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej. Złożyli pod pomnikami kwiaty i zapalili znicze oraz udali się na lekcje historii do pobliskiego Muzeum Ziemii Wieluńskiej, gdzie obejrzeli film, który ukazywał pierwsze godziny wojny jak również relacje świadków i zobaczyli wystawę dotycząca również tych wydarzeń.

 

PostHeaderIcon Ogłoszenie o wyborze oferty

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Wiązowej informuje, że po dokonaniu badania i oceny nieodrzuconych ofert złożonych w postępowaniu przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej zamówienia powyżej 14.000 EURO na zadanie pn. ?Dostawa artykułów spożywczych do stołówek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Wiązowej 42, 97-438 Rusiec? na podstawie art.91 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. ? Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007r., Nr 223, poz. 1655), do realizacji przedmiotowego zamówienia wybrano oferty złożone przez niżej wymienione firmy. Szczegóły

Załączniki:
Pobierz plik (Ewidencja urlopow.doc)Ewidencja urlopow.doc[ ]106 Kb