PostHeaderIcon Kangur matematyczny 2020

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

W roku szkolnym 2019/2020 Kangur Matematyczny  zostanie przeprowadzony zdalnie, za pośrednictwem  platformy:  dzwonek.pl, oznacza to, że uczniowie będą rozwiązywać testy  z poziomu swojego komputera domowego, tabletu lub telefonu, zakładając, że będzie on połączony z Internetem.

Zadaniem ucznia będzie zalogować się na stronie www.dzwonek.pl za pomocą  loginu i hasła, które otrzymają drogą mailową lub SMSem od nauczyciela matematyki, a w przypadku młodszych uczniów – od wychowawcy.   Uczniowie  klasy  2 i 3 mogą skorzystać z pomocy rodzica lub opiekuna podczas logowania na platformę.

Szkolny koordynator przyporządkuje Was do odpowiedniej kategorii

(  ŻACZEK ( klasa 2), MALUCH( klasa 3 i 4), BENIAMIN( klasa 5 i 6), KADET ( klasa 7 i8))  oraz poda termin  sesji konkursu próbnego i  właściwego. Konkurs próbny nie jest obowiązkowy.

W załączeniu znajdziecie „ Instrukcję  dla uczestnika konkursu”, z którą należy się szczegółowo zapoznać. Ułatwi  Wam  to  logowanie się  na  platformę dzwonek.pl.

Poniżej  znajdziecie terminy sesji próbnej i właściwej Kangura 2020 dla poszczególnych kategorii.

Prezenty – niespodzianki  uczniowie będą mogli odebrać wraz ze świadectwem  na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Załączniki:
Pobierz plik (kangur 2020 Instrukcja uczestnika.pdf)kangur 2020 Instrukcja uczestnika.pdf[ ]487 Kb
Pobierz plik (terminarz.jpg)terminarz.jpg[ ]59 Kb
 

PostHeaderIcon Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Na podstawie Zarządzenia Dyrektora ZS-P w Woli Wiązowej z dnia 1.04.2020 r. w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną klasyfikacja uczniów  odbywa się na podstawie aktywnego udziału w zajęciach zdalnego nauczania, tj. logowania się na portalach edukacyjnych, regularnego uzupełniania notatek, odsyłania zadanych przez nauczyciela prac. Realizacja tych czynności, zgodnie z wymaganiami nauczycieli, jest jednoznaczna z obecnością ucznia. Z powodu braku czynnego udziału w zajęciach dydaktycznych uczeń może być nieklasyfikowany.

Załączniki:
Pobierz plik (ZARZĄDZENIE nr 5.pdf)ZARZĄDZENIE nr 5.pdf[ ]375 Kb
 

PostHeaderIcon Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Załączniki:
Pobierz plik (20200424_E8_EG_EM_Harmonogram3.pdf)20200424_E8_EG_EM_Harmonogram3.pdf[ ]905 Kb
 

PostHeaderIcon Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

 

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

PostHeaderIcon Rekrutacja do Publicznego Przedszkola

Do 22 maja 2020 r. trwa uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do Publicznego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Wiązowej. Wniosek z dokumentacją należy przesłać drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wrzucić w kopercie do skrzynki zamontowanej obok furtki przy budynku przedszkola.

Załączniki:
Pobierz plik (Wniosek o przyjęcie do przedszkola.pdf)Wniosek o przyjęcie do przedszkola.pdf[ ]607 Kb