PostHeaderIcon SPOTKANIE AUTORSKIE

SPOTKANIE Z PISARKĄ I ILUSTRATORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

16 grudnia uczniowie klas 0 - III mieli okazję osobiście poznać panią Barbarę Szelągowską - autorkę książek dla dzieci oraz panią Monikę Jędrychowską - ilustratorkę tych książek. Dowiedzieli się także na czym dokładnie polega ich praca, zapoznali się z procesem powstawania książki. Były wierszyki, quizy, zabawy. Młodszej grupie w zajęciach towarzyszyła kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia.


 

PostHeaderIcon MIKOŁAJKI

A MIKOŁAJ PĘDZI, A MIKOŁAJ GNA ...


 

PostHeaderIcon ANDRZEJKI

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla wiekowych tradycji. Andrzejki to także wspaniała okazja do dobrej zabawy. W tym dniu świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Nasi uczniowie przebrani w kolorowe, wesołe stroje, świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki znanych przebojów.

 

PostHeaderIcon Zrealizowane inwestycje w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Wiązowej

Plac zabaw przy Publicznym Przedszkolu ZS-P w Woli Wiązowej został wyposażony w nowe urządzenia rekreacyjne. Są to:

1. Zestaw systemowy w którego skład wchodzą: wieża, 2 zjeżdżalnie, wejście wspinaczkowe, wejście łukowe, zjazd strażacki, drabinka łukowa, pomost linowy, przejście rurowe.

2. Huśtawka wahadłowa dwuosobowa.

3. Huśtawka wagowa.

Urządzenia są bezpieczne, kolorowe. Pod urządzeniami w strefie bezpieczeństwa wysypano piasek. Montażem urządzeń zajęła się firma Croquet.

Boisko przy Szkole Podstawowej w Woli Wiązowej wzbogaciło się o skocznię do skoku w dal wykonaną z nawierzchni tartanowej. Wybudowany obiekt jest pełnowymiarowy i spełnia   najwyższe standardy. Zrealizowane inwestycje będą miejscem zabaw oraz rozwoju umiejętności sportowych dzieci i uczniów.

Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego składa podziękowania dla Wójta Gminy Rusiec i Rady Gminy Rusiec za pomoc w realizacji inwestycji.

 


 

PostHeaderIcon Niecodzienne eksperymenty

FIZYKA WSZĘDZIE STYKA - NIECODZIENNA LEKCJA