PostHeaderIcon ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

TAK SIĘ BAWILIŚMY...

 

PostHeaderIcon JASEŁKA SZKOLNE
Święta, święta i po świętach - powspominajmy jasełka szkole, które odbyły się 22 grudnia 2009r.zdjęcia wykonała Magdalena Góra

 

PostHeaderIcon Andrzejki i kocenie 1 klasy gimnazjum

W szkole jak co roku odbyły się  Andrzejki. Bal andrzejkowy rozpoczęły klasy I-III, a później bawiła się szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

W drugiej części balu andrzejkowego odbyło się tradycyjne "kocenie" klasy 1 gimnazjum. Wszyscy bawili się świetnie, nawet pojawiły się wróżki...., a może czarownice .....zresztą sami zobaczcie, które wróżyły, czarowały i patrzyły w szklaną kulę, tylko kotka czarnego nie miały :-( , ale były zmotryzowane każda posiadała swoją nową miotłę......;-).

p.s. wszystkim kociaczkom życzę sukcesów w nauce .........miał :-)

 

zdjęcia wykonała M. Góra

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Warszawy

Dnia 27.11.09r. uczniowie szkoły podstawowej wyjechali na wycieczkę do stolicy. Zwiedzili Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Muzeum Wojska Polskiego i Port Lotniczy im. F. Chopina.

zdjęcia wykonała M. Góra

 

PostHeaderIcon Mokra

Nasi uczniowie 3 klasy gimnazjum 23 września zwiedzili i zapoznali się z historią miejsca bitwy w miejscowości Mokra.

Bitwa pod Mokrą ? jedno z pierwszych starć zbrojnych Wojska Polskiego podczas drugiej wojny światowej, które miało miejsce dnia 1 września 1939 roku w pobliżu wsi Mokra, 5 km na północ od miasta Kłobuck, 23 km na północny zachód od Częstochowy.
Wołyńska Brygada Kawalerii pod dowództwem płk. J. Filipowicza we wsi Mokra powstrzymywała przez cały dzień niemiecką 4 Dywizję Pancerną gen. Reinhardta wspieraną przez lotnictwo (m.in. bombowce nurkujące Stukas).


Zwiedzili również izbę pamięci w pobliskiej szkole podstawowej oraz udali się do zbiorowej mogiły polskich żołnierzy poległych 1-2 września 1939 r. w bitwie pod Mokrą w Miedźnie.

 

zdjęcia wykonała J. Gibas