PostHeaderIcon Andrzejki 2012

zdj. M.Góra

 

PostHeaderIcon Muzeum w Bełchatowie

w dniu 26 października odwiedziliśmy Muzeum w Bełchatowie, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych lekcji historii. Tematem zajęć była "Barwa i broń". Omówienie obszaru "bitwa pod Racławicami"- wskazanie na umundurowanie wojsk(kolory). Drugim tematem zajęć to "Największe skarby polskiej archeologii. Omówienie 10-ciu największych odkryć archeologicznych.

M. K.

zdj. M.Kamieniak

 

PostHeaderIcon Pasowanie klas pierwszych

 

w dniu 23 października w szkole odbyło się uroczyste Pasowanie klasy pierwszej, której wychowawcą jest p. I. Kwiatkowska.Liczba uczniów klasy pierwszej to 21 osób.Gratulujemy!!!!

 

 

 

 

PostHeaderIcon Dzień Edukacji Narodowej

15 października odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 4 i 1 gimnazjum, pod czujnym okiem p. M.Marciniak i p. M. Kozy.

 

 

PostHeaderIcon Wyjazd do Arboretum SGGW w Rogowie

 

W dniu 19.09.2012r. odbyła się wycieczka do Arboretum w Rogowie.

Uczniowie Gimnazjum  mieli okazję zapoznać się ze specyficznym rodzajem ogrodu botanicznego jakim jest arboretum. Kolekcjonowane są tam drzewa i krzewy. Arboretum
w Rogowie jest największym i najbogatszym Arboretum w Polsce. Należy ono do Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie. Na obszarze 53 ha znajduje się około 2500 gatunków i odmian drzew i krzewów. Obok arboretum kórnickiego i ogrodów botanicznych
w Warszawie Powsinie i Wrocławiu jest to największa kolekcja drzew i krzewów w Polsce, choć najmniej z nich wszystkich znana. Ma ono postać parku leśnego, bez dużych powierzchni trawników i otwartych przestrzeni, za to z mnóstwem zakamarków wśród gęstwiny drzew. Kryją się w nich niezwykłe rośliny, odkrywające swoją urodę dla wszystkich zwiedzających gości w tym uczniów Gimnazjum z Woli Wiązowej.

Wycieczka finansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

R. B-F