PostHeaderIcon Dzień Edukacji Narodowej

15 października odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 4 i 1 gimnazjum, pod czujnym okiem p. M.Marciniak i p. M. Kozy.

 

 

PostHeaderIcon Wyjazd do Arboretum SGGW w Rogowie

 

W dniu 19.09.2012r. odbyła się wycieczka do Arboretum w Rogowie.

Uczniowie Gimnazjum  mieli okazję zapoznać się ze specyficznym rodzajem ogrodu botanicznego jakim jest arboretum. Kolekcjonowane są tam drzewa i krzewy. Arboretum
w Rogowie jest największym i najbogatszym Arboretum w Polsce. Należy ono do Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie. Na obszarze 53 ha znajduje się około 2500 gatunków i odmian drzew i krzewów. Obok arboretum kórnickiego i ogrodów botanicznych
w Warszawie Powsinie i Wrocławiu jest to największa kolekcja drzew i krzewów w Polsce, choć najmniej z nich wszystkich znana. Ma ono postać parku leśnego, bez dużych powierzchni trawników i otwartych przestrzeni, za to z mnóstwem zakamarków wśród gęstwiny drzew. Kryją się w nich niezwykłe rośliny, odkrywające swoją urodę dla wszystkich zwiedzających gości w tym uczniów Gimnazjum z Woli Wiązowej.

Wycieczka finansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

R. B-F

 

 

 

 

PostHeaderIcon Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013.

 

 

PostHeaderIcon Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Pod koniec czerwca znów usłyszeliśmy dźwięki poloneza. Żegnaliśmy kolejny rocznik gimnazjum i kończyliśmy kolejny rok szkolny. Mimo radosnych buziaków bo -  za chwilę będą WAKACJE!!!!!!!LaughingKissCoolTongue outWink były też buziaki smutne boCryUndecidedFoot in mouth.....już nigdy razem wszyscy nie usiądziemy w jednej klasie i..........InnocentKissWink.

 


 

PostHeaderIcon Moja Ekologiczna Gmina

W naszej gminie w czerwcu odbył się ekologiczny konkurs pt." Moja ekologiczna gmina". Brali w nim udział uczniowie szkół w Woli Wiązowej i Ruścu.