PostHeaderIcon Dzień Matki

Uroczyste obchody Dnia Matki odbyły się 27 maja . Jak co roku uczniowie przygotowali uroczysty apel, a po apelu mamy zostały zaproszone na kawę i ciasto.

 

 

 

 

PostHeaderIcon Uroczysty apel z okazji 3 Maja

w naszej szkole jak co roku odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowany przez p.M.Kamieniaka, p. B. Kowalczyk oraz uczniów gimnazjum.

 

 

 

PostHeaderIcon Pierwszy Dzień Wiosny

W naszej szkole co roku bardzo uroczyście obchodzi się I Dzień Wiosny.Jak co roku w tym dniu to uczniowie przygotowali część artystyczną oraz Marzannę, odbywa się uroczysty pochód po Woli Wiązowej, gdzie uczniowie wraz z przedszkolakami "wyganiają" zimę i przywołują wiosnę.

 

 

PostHeaderIcon Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc przedmedyczna to podstawowe czynności ratunkowe wykonywane przez świadków lub uczestników zdarzenia.

Wiedzą i umiejętnościami z tej dziedziny zdobytymi na zajęciach z  edukacji dla bezpieczeństwa podzielili się uczniowie klasy III gimnazjum. Przygotowali oni pokaz pierwszej pomocy dla młodszych kolegów i koleżanek. Uczyli jak wykonać resuscytację, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak opatrywać rany i oparzenia. Pokazali jak powinna być wyposażona podręczna apteczka. Każdy chętny mógł sam spróbować pomóc poszkodowanemu. Jedni reanimowali fantoma, inni opatrywali rany. Gimnazjaliści przypomnieli także najważniejsze numery alarmowe i jak należy się zachować dzwoniąc po pomoc. Były to niezwykle wartościowe i pouczające lekcje.

Pokaz przygotowali: OLGA ZAWODZIŃSKA, PATRYCJA PAWLAK, DAMIAN JURCZYK, DOMINIK JURCZYK, SEBASTIAN GRENDA.

M.Góra

zdj. W.Janecka

 

PostHeaderIcon Zawody lekkoatletyczne w Kleszczowie

 Zdjęcia z zawodów lekkoatletycznych w Kleszczowie.

Zajęliśmy III miejsce w sztafecie szweckiej chłopców- szkoła podstawowa.

 zdj.W.Janecka