PostHeaderIcon 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada br. obchodzona była 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Narodowe Święto Niepodległości uczczono, uczestnicząc we mszy świętej w intencji Ojczyzny.

Oprawę artystyczną dalszych uroczystości, które odbyły się w GOK'u w Ruścu przygotowali między innymi uczniowie naszej szkoły.

 

 

PostHeaderIcon 11 LISTOPADA

11 LISTOPADA

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,

ale dlatego, że własna."


 

PostHeaderIcon Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

 

Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do akcji i udziału w zbiórce darów żywnościowych (kawa, herbata, cukier, sól, kasza, ryż, mąka, pieprz, makaron, konserwy, pasztety, itp. – żywność z długim terminem przydatności do spożycia), artykułów chemicznych (szampony, żele, pampersy, podpaski, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, itp.), przyborów szkolnych (zeszyty, kredki, plasteliny, mazaki, długopisy, ołówki, plecaki, piórniki, pojemniki śniadaniowe, termosy, itp.) oraz słodyczy (czekolady, cukierki, batony, ciastka, żelki, lizaki, itp.). Zebrane w tym roku dary trafią za pośrednictwem wolontariuszy do Polaków na Ukrainie, zamieszkujących w obwodzie lwowskim oraz na Litwę Ziemi Wileńskiej.

Zbiórka trwa do 8 listopada 2022 r.

 

PostHeaderIcon Szkoła pamięta

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. To akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Nasze działania polegały na pogadankach prowadzonych przez nauczycieli, przygotowaniu przez uczniów gazetki okolicznościowej, przeprowadzenie uroczystej akademii, wykonanie prac plastycznych oraz prezentacji multimedialnych.

 

PostHeaderIcon Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna