PostHeaderIcon Pomoc dla dzieci, młodzieży i rodzin w ramach NFZ

Szanowni Państwo, Klinika Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa, w ramach kontraktu z NFZ, świadczy pomoc dla dzieci, młodzieży i rodzin w Poradniach Psychologiczno-Terapeutycznych dla Dzieci i Młodzieży oraz Rodzin w kilku miastach woj. łódzkiego. Pomoc świadczona jest w zakresie wizyty terapeuty środowiskowego, diagnozy psychologicznej oraz psychoterapii dla dzieci i młodzieży, które:

  • odczuwają lęk, niepokój związany z obecną sytuacją związaną z COVID-19, wprowadzeniem nauki zdalnej, niepewnością związaną z egzaminem ośmioklasisty czy egzaminem maturalnym
  • mają problemy emocjonalne i zachowania
  • mają trudności w kontaktach społecznych, kontaktach z rówieśnikami
  • doświadczają sytuacji kryzysowych, problemów rodzinnych
  • doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych
  • cierpią z powodu zaburzeń odżywiania, objawów psychosomatycznych
  • są ofiarami przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej
  • przejawiają symptomy uzależnienia od ekranów

Pomoc jest bezpłatna, świadczona w poradni w Bełchatowie. W załączeniu znajduje się list intencyjny właściciela Kliniki i Poradni Wolmed, doktora n. med. Sławomira Wolniaka, specjalisty psychiatry oraz ulotkę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zakresu udzielanej pomocy.

Załączniki:
Pobierz plik (List Intencyjny_2022.pdf)List Intencyjny_2022.pdf[ ]57 Kb
Pobierz plik (ulotka.pdf)ulotka.pdf[ ]5174 Kb
 

PostHeaderIcon STWORKI

WARZYWNO-OWOCOWE STWORKI W WYKONANIU PIERWSZOKLASISTÓW


 

PostHeaderIcon Nieborów

Nieborów - wycieczka jako trening umiejętności społecznych

W dniu 14.09.2022r. w ramach współpracy z WTZ-em w Dąbrowie Rusieckiej, jeden z naszych uczniów uczestniczył w wycieczce do Nieborowa. Zwiedzanie zostało rozpoczęte warsztatami, na których poznaliśmy różne rośliny. Mogliśmy je powąchać i obejrzeć z bliska, a kto miał ochotę, mógł nawet spróbować. Dowiedzieliśmy się, które kwiaty są jadalne, a które mają właściwości lecznicze. Na warsztatach czekały na nas także zagadki sensoryczne. Poprzez dotyk i węch odgadywaliśmy jaki wylosowaliśmy kwiat. Na zakończenie zajęć mogliśmy stworzyć własną herbatę używając kwiatów i ziół, tj. róży, hibiskusa, piwonii, mięty, szałwii, melisy, lawendy, herbaty białej, czarnej, zielonej, nagietka i chabrów. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Radziwiłłów. Następnie zajrzeliśmy jeszcze do Manufaktury Majoliki. Kończąc wycieczkę odwiedziliśmy Arkadię Heleny Radziwiłłowej i udaliśmy się do domu.

 

PostHeaderIcon Zasady ruchu drogowego

BEZPIECZNE PRZEJŚCIE NA DRUGĄ STRONĘ ULICY

Uczniowie klasy 2 wiedzą jak przechodzić przez ulicę! Podczas zajęć szkolnych przypomnieli sobie jak bezpiecznie zachować się podczas przechodzenia przez ulicę, zapoznali się ze znakami drogowymi umieszczonymi w pobliżu szkoły. Na pobliskim przejściu dla pieszych drugoklasiści ćwiczyli praktyczne umiejętności. Ubrani w kamizelki odblaskowe byli doskonale widoczni dla kierowców nadjeżdżających pojazdów.

 

PostHeaderIcon ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2022/2023

"Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

na które warto poznać odpowiedzi...".